Sipariş Koşulları

YARDIM / SATIŞ ve İADE KOŞULLARI

www.elitkitap.com sitesi tüm kitapları bulabileceğiniz nitelikli kitaplar atlasıdır. Güvenli bir şekilde alış-veriş yapabileceğiniz sitemizde sizlere iyi alış-verişler dileriz.

SATIŞ SÖZLEŞMESİ:

· 18 yaşından küçük kişiler elitkitap.com'dan alışveriş yapamaz. elitkitap.com çocuklara yönelik ürünler satışa sunmaktadır; ancak bunları yetişkinlere satmaktadır.

· Sitemizden üye olarak veya üye olmadan alışveriş yapabilirsiniz.

· elitkitap.com'dan kredi kartı (Visa, MasterCard) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Siparişin verildiği tarih sistemimizin kredi kartından tahsilatı yaptığı veya banka hesaplarımıza sipariş havalelerinin girdiği tarih olarak alınır. Siparişin teslimat süreci bu tarihe göre yapılır. Bir hafta (7 GÜN) içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Ödemeli gönderi yöntemleri kabul edilmez.

· elitkitap.com tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. Hediye paketleri sevk irsaliyesi ile gönderilecek; fatura, bilahare fatura adresine postalanacaktır. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar YTL olarak ifade edilmiştir. KDV oranları kitapta %0, dergide %1, müzik, video, dvd, ve kargo için %18, hobi ürünlerinde ise %26'dır.

· Sipariş esnasında fatura, teslimat, iletişim bilgilerinizin doğruluğundan emin olunuz, özellikle e-posta ve telefon numaranızı kontrol ediniz.

· elitkitap.com web sitemizden sipariş verdiğinizde mail adresinize bu siparişe dair onayladığınız bilgiler gönderilecektir.  Bunların sistemimiz tarafından teyidinden sonra ürün veya hizmet talepleriniz karşılanacak ve size ulaştırılacaktır.

· Siparişin verildiği tarih sistemimizin kredi kartından tahsilatı yaptığı veya banka hesaplarımıza sipariş havalelerinin girdiği tarih olarak alınır. Siparişin teslimat süreci bu tarihe göre yapılır.

· Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından elitkitap.com sorumlu değildir.

· Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

İPTAL:

· Siparişinizi tamamen iptal etmek istiyorsanız müşteri temsilcilerimizle görüşmeniz  +90 507 174 25 00 nolu telefonumuza,   veya bu konu ile ilgili info@elitkitap.com adresine e-posta göndermeniz gerekmektedir.

· Siparişin tamamen karşılanamadığı durumlarda müşterinin yaptığı ödeme iade edilecek ve bilgi verilecektir.

· Siparişin kısmen karşılandığı durumlarda müşteri bilgilendirilir ve bu sipariş için müşterinin isteği doğrultusunda işlemler yapılır. (Bazen müşteri sadece karşılananları gönderiniz ve kalanı için ödememi iade edin şartıyla sipariş verir veya eksik siparişi başka bir ürün ile değiştirin veya tüm siparişi iptal ediniz diyebilir.) Bir hafta (7 Gün) içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir.


İADE:
GENEL OLARAK SATILAN ÜRÜNLERDE İADE ALINMAMAKTADIR ANCAK ÖZEL DURUMLARDA İADELER İÇİN AŞAĞIDAKİ KRİTERLER BAZ ALINACAKTIR:
· Satın alınan ürün veya hizmetin iade şartları tüketici hakları çerçevesindedir.Sitemizde satılan ürün kitap olduğu için ürün özellikleri herkesçe aynıdır.Satılan ürünler herhangi bir yerde içerik yada kalite olarak değişmeyeceği için iade koşulları diğer ürünlerden farklıdır.İade talebiniz şirketimize bildirilip değerlendirmeye alındıktan sonra olunlu yada olumsuz karar müşteriye bildirilir. Kabul edilen iade taleplerinde kargo masrafları tamamen müşteriye aittir. Ödemeli kargolar kesinlikle kabul edilmeyecek, teslim alınmayacaktır. İade edilen ürünün şartlara uygunluğu kontrol edilecek uygun ise geri ödeme sonucun müşteriye bildiriminden itibaren en geç 1 ay içerisinde yapılacaktır. Geri ödemede firmamızın karşılamış olduğu banka aracılık, kargo gibi masraflar düşülecektir.

Firmamız iade talebini uygun görmediği takdirde hiçbir şekilde ürün iadesi almama hakkını saklı tutar.


· Ürünlerimizde garanti şartlarında aksi belirtilmedikçe ürünün ambalajı açılırsa, jelatini yırtılırsa, garanti etiketi sökülürse kesinlikle garanti dışıdır, iade alınmaz.

· Ürün iadesi konusunda müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir veya info@elitkitap.com adresine konu ile ilgili mesajınızı gönderebilirsiniz.


ÖDEMELER:

· Ödemelerinizi sitemizde belirttiğimiz (kredi kartları, banka havalesive kapıda ödeme) ödeme seçenekleri ile yapabilirsiniz.

· Havale ile ödemelerde sipariş tarihinden itibaren en fazla 7 gün içinde ödeme işleminin gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir.

· Havale işlemleri sırasında ilgili kurum tarafından talep edilebilecek "masraf" vb ücretlerin karşılanması tamamen müşteriye aittir.

· Ödeme işlemini yaparken Sipariş Numarasını mutlaka belirtiniz.
· Havale ile yaptığınız ödemelerde ödemenizi gösteren banka dekontunu elitkitapkirtasiye@gmail.com adresine HAVALE DEKONT başlığı ile gönderiniz.

SMS ve Mail Gönderimi

Bu sözleşmeyi kabül eden müşterilerimiz taraflarına sms ve/veya e-posta gönderilmesini kabül etmiş sayılır.

 elitkitap.com'dan alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.

×
Kapat